Pomoc sobě nebo někomu jinému s problémem závislosti na hazardních hrách

Sázení v té či oné formě si v Česko každý rok užívá 6,8 milionu lidí. Představuje 39 % populace. Pro drtivou většinu jde o neškodnou a zábavnou formu zábavy. Ale menšina má problémy a může se stát obětí závislosti na hazardních hrách. Právě pro tuto menšinu je tento článek z Gambling ORB psán.

Scéna online sázení v Česko znamená, že lidé mohou sázet kdekoli – i když jsou na cestách.

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, vykazuje známky problémového sázení, je důležité okamžitě získat pomoc s online hazardními hrami. V tomto článku se zde v GamblingORB ponoříme do toho, na jaké varovné signály si dát pozor a jaké možnosti máte k nápravě situace.

Co dělá závislost na hazardních hrách s vámi, vašimi přáteli, blízkými a vaším společenským životem

Česko má jeden z nejhorších problémů se závislostí na hazardních hrách na světě . Průměrná ztráta na hlavu je 1 300 AUD. Toto číslo vyšplhá na 21 000 dolarů pro problémové hráče. Vzhledem k tomu, že téměř tři čtvrtiny populace někdy během roku vsadí, je hrozba, že skončí se závislostí na hazardních hrách, velmi reálná.

pomoc při závislosti na hazardních hráchMezi důsledky problémového hraní patří ztráta majetku i peněz. Závislí se mohou uchýlit k prodeji majetku, jako jsou auta a domy. Mohou akumulovat vysoké úrovně dluhu. Často si půjčují peníze od lichvářů. Někdy začnou závislí na hazardních hrách krást peníze na svém pracovišti, svým přátelům a rodinám.

Lhaní se stává normou, protože se narkomani snaží skrýt své problémy. Tento typ chování ničí důvěru a vztahy

není snadné . Práce nebo školní docházka nevyhnutelně trpí. Rostoucí stres z dalších ztrát peněz a rostoucího dluhu ohrožuje emocionální pohodu. Závislí se stávají náladoví a podléhají pocitu velké úzkosti, která může vyústit v záchvaty paniky.

Vyhledat pomoc od specialisty na problémové hazardní hry v Česko je nejlepším řešením.

Odhalování známek závislosti na hazardních hrách

Odhalit známky závislosti na hazardních hrách je obvykle snazší u ostatních než u vás samotných. Lidé mají tendenci přehlížet problémové problémy nebo se za ně omlouvat, když se dívají na sebe.

Finanční znaky, na které si dát pozor

Finanční znaky, na které si dát pozorFinanční problémy jsou obvykle prvním projevem problému s hazardem.

 • Pokud sdílíte bankovní účet s někým, kdo je závislý na hazardních hrách, můžete si všimnout, že peníze jsou vybírány bezdůvodně. Volné peníze, které zůstaly po domě v úsporných nádobách, peněženkách a peněženkách, se mohou ztratit.
 • Pokud narkoman nemůže najít žádné peníze, které se povalují, může se uchýlit k zástavě cenných předmětů z domova.
 • Pokud zjistíte, že nemáte přístup k bankovním výpisům, nebo narazíte na nezaplacené účty a poslední upomínky – to vše může být známkou problému s hazardem.

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, vykazuje některý z výše uvedených příznaků, zavolejte na linku důvěry pro hazardní hráče a požádejte o radu.

Změny nálady a chování

Jak již bylo zmíněno dříve, Česko se závislostí na sázení obvykle podléhají změnám nálady a chování. Mezi příznaky, na které je třeba dávat pozor, patří:

 • Být nekomunikativní a uzavřený
 • Podprůměrná funkčnost na pracovišti
 • Zdánlivě znepokojení nebo bezdůvodně projevující známky neklidu.
 • Vypadat bezmocně, frustrovaně nebo depresivně nebo vyhrožovat sebevraždou.
 • Změny v každodenních návycích, včetně jídla, spánku a libida
 • Pokoušet se prosadit kontrolu nad druhými nebo manipulovat s nimi.
 • Být příliš okouzlující nebo hrozivý

Změna nálady a chování může být velmi znepokojující pro blízké přátele a blízké. Tyto typy příznaků lze řešit prostřednictvím poradenství v oblasti hazardních her.

Sledujte, co dělají kompulzivní hráči se svým časem

Když má někdo závislost na hazardních hrách, stráví tolik času sázením, kolik jen může. Tento čas navíc bude vynaložen na úkor něčeho jiného, ​​takže pozor na:

 • Pravidelně chybí na společenských setkáních a není ochoten vysvětlit proč.
 • Opakované zpoždění na schůzky
 • Pravidelné čerpání volna v práci.
 • Běžné práce zaberou více času, než je nutné.

Česko, kteří se snaží skrýt kompulzivní poruchu sázení, mohou být velmi vynalézaví. Musí se snažit vysvětlit svou nepřítomnost. Ale pokud chcete někomu ukázat, jak přestat hrát hazardní hry, musíte být schopni prokouknout tyto výmluvy, i když tím někým jste vy a tyto výmluvy si vymýšlíte.

Různé způsoby, jak si můžete pomoci porazit závislost na hazardních hrách

Česko s problémy s hazardem mají několik možností, jak se pokusit získat zpět kontrolu. Můžeš:

 • Obraťte se na horkou linku pomoci s hazardními hrami na čísle 1800 858 888
 • Spojte se s podpůrnou organizací, jako je Anonymní hazardní hráči
 • Promluvte si s finančním poradcem

Můžete také zkusit mluvit s osobou, o které máte pocit, že jí můžete důvěřovat. Může to být člen vaší rodiny nebo domácnosti. Může to být blízký přítel, vůdce komunity, váš lékař a nějaký jiný zdravotník.

motivace přestat hrátJe důležité mít motivaci přestat hrát . Bez nějaké formy vnější pomoci obvykle končí učení, jak skončit s hazardem sami, neúspěchem.

Nemyslete si, že nemáte problém s hazardem, protože jste závislí pouze na online pokies. Na typu her, na kterých jste závislí, nezáleží. Může to být blackjack, ruleta, hraní pokeru nebo pokies. Pokoušet se překonat závislost na pokey je stejné jako pokoušet se překonat jakýkoli druh nutkání sázet.

Vaším prvním kontaktem by mělo být pokusit se získat pomoc s online hazardními hrami. Organizace jako Gambling Help Online nabízejí podporu všem, kterých se hazardní hry dotknou. My zde v Gambling ORB vám můžeme nabídnout radu a nasměrovat vás správným směrem, ale nakonec jste to pouze vy, kdo může podnítit odpovídající akci.

Vyhledejte možnosti poradenství a terapie

Na pomoc se závislostí na hazardních hrách v Česko spustila Česko vláda národní registr sebevyloučení. Sebevyloučení je však do značné míry až poslední možností. Je lepší začít s poradenstvím a terapií.

přestat s hazardními hrami Není to tak špatné, jak by to mohlo znít. Organizace jako Gambling Help Online, o kterých jsme se právě zmiňovali, nabízejí možnost živého online chatu s profesionálem nyní, kdykoli si vyberete. Může se ukázat jako opravdu užitečné.

Všichni tito radní jsou profesionálové. Možná zjistíte, že mluvit s nezávislým profesionálem, soukromě a důvěrně, může opravdu pomoci. Tato druhá osoba se může podívat na vaši individuální situaci z nového a objektivního úhlu pohledu a je speciálně vyškolena v hodnocení a analýze problémových sázkařů.

Jak jsme již řekli, Česko hráči jsou velmi nezávislí lidé, ale získání pomoci s online hazardem tímto způsobem může rozptýlit jakékoli stigma a způsobit, že to bude mnohem méně skličující, protože jde o důvěrný a bezpečný online proces.

Můžete dokonce začít hrát e-mailem.

Výhody a nevýhody online poradny

ProfesionálovéNevýhody
Pohodlné a flexibilníPsaná nebo textová komunikace může být náchylná k nesprávné interpretaci
Žádné čekací listiny, žádné cestování a žádné nákladyRychlost psaní nebo nesynchronizace může být frustrující
Otevřeno pro každého, koho hazardní hry ovlivňujíNevhodné pro naléhavé, krizové situace

Překonání strachu z lékařského ošetření

přestat hrát na vlastní pěstMyšlenka na lékařské ošetření nemusí být pro některé Česko gamblery přitažlivá, ale může opravdu pomoci.

Kognitivně behaviorální terapie (CBT) může být použita k tomu, aby se dostala za logiku hazardu a zkoumá věci, jako je šance na vítězství v přesvědčení člověka o štěstí, když se snaží hrát dovedně v nekvalifikovaných hrách.

Pokud jde o další problémy spojené se závislostí na hazardních hrách, jako je úzkost, deprese a sociální vyloučení, mohou se psychologické terapie ukázat jako velmi užitečné.

Rozhovor s finančním poradcem může také pomoci při hledání alternativ k vyrovnání dluhu.

Zapojení do skupinové terapie

skupinová terapie hazardních herSkupinová terapie je další možností, pokud jde o závislost na hazardních hrách. Pokud nechcete jít cestou online, můžete vždy začít tím, že si promluvíte se svým lékařem, a pokud je to nutné, může vám doporučit vhodného psychologa.

Lze sestavit skupinová psychoterapeutická sezení, která vám umožní diskutovat o vašich problémech a hovořit o možných terapiích se svými vrstevníky pod odborným vedením.

Zastavte navždy hazardní hry prostřednictvím sebevyloučení

přestat hrát navždy se sebevyloučenímSebevyloučení je poslední možností na stole, pokud máte problém se závislostí na hazardních hrách. Mělo by se skutečně užívat až poté, co vyčerpáte všechny alternativy. Zjistíte, že všechna špičková Česko online kasina mají zavedený proces sebevyloučení. Pokud máte pocit, že je to pro vás jediná možnost, můžete kontaktovat tým podpory online hazardních her v daném online kasinu a nechat se umístit na jejich seznam vyloučených.

Pokud jste se rozhodli pro úplné vyloučení z dané platformy, bude vaše členství v kasinu zrušeno. Někteří Česko hráči se však rozhodnou zakázat pouze určité hry nebo se z nich sami vyloučit.

Na některých platformách máte možnost nastavit denní, týdenní nebo měsíční limity vkladů . Praktiky se liší kasino od kasina.

Česko národní registr sebevyloučení

Tým z GamblingORB se již dříve zmínil v Česko národním registru sebe-vyloučení. Jde o dobrovolný proces, při kterém si každý Česko, který má pocit, že má problém se sázením, může zakázat účast na jakýchkoli interaktivních sázkových službách přes státní hranice po dobu od minimálně tří měsíců až po navždy.

Předpokládá se, že bude brzy spuštěn. Česko sázkaři s problémy se závislostí na hazardních hrách budou kromě toho, že se sami vyloučí, vyloučeni z přímé inzerce a propagace online hazardních her. Jakmile se hráč zaregistruje, bude mu zakázán vstup do všech Česko kasin do konce svého vybraného kasina až do konce období vyloučení. Akci nelze vrátit zpět.

Všechny Česko online platformy budou mít dvě v souladu s právními předpisy, jakmile vstoupí v platnost.

Další národní programy sebevyloučení

jak skončit s hazardemNěkolik dalších zemí již podobné programy zavedlo. Například Spojené království má svůj program Gamstop , který se vztahuje na všechny online sázkové platformy se sídlem ve Spojeném království, které jsou licencovány britskou Komisí pro hazardní hry. Švédský inspektorát pro hazardní hry má podobný program nazvaný Spelpaus .

Všechny tyto programy sebevyloučení mají jedno společné. Zakazují hráčům přístup na jakékoli webové stránky licencované jejich národními licenčními orgány. Nemohou však zabránit hráčům v přístupu do online kasin licencovaných jinými agenturami, než jsou oni sami.

Další programy zákazu hazardních her na míru

Pomoc s online hazardními hrami je také dostupná ve specializovaných programech, jako je Gamban a Gamlock . Tyto programy nejsou specifické pro jednotlivé země. Můžete je použít k vyloučení ze sázkařských webů po celém světě. Tyto programy mají také kontrolu dětí, která vám umožňuje odepřít dětem s problémy se závislostí na hazardních hrách přístup k online sázkovým platformám.

Získejte diskrétní pomoc se závislostí na hazardních hrách

hazardní poradenstvíNikdo nerad přiznává, že je závislý na hazardních hrách. Není to něco, co chtějí vysílat. Proto vznikla řada anonymních pomáhajících organizací. Problémové hraní samozřejmě není jen Česko problém, a proto má mnoho zemí po celém světě tyto typy agentur.

Celosvětové anonymní organizace pomoci

V rámci našeho závazku zde v Gambling Orb pomáhat lidem zjistit, jak přestat hrát hazardní hry nebo kontrolovat sázkové aktivity, s potěšením zveřejňujeme podrobnosti o následujících agenturách.

Anonymní hráči

Gamblers Anonymous byla založena v roce 1957 a má své zástupce po celé planetě. Jedinou kvalifikací pro sázkaře, kteří se chtějí připojit, je to, že touží a potřebují motivaci k tomu, aby přestali hrát nebo je ovládat. Mají 12krokový program, do kterého se mohou gambleři pustit a spravovat své sázkové aktivity. Na web GA se dostanete na adrese http://www.gamblersanonymous.org/ga/ .

Národní rada pro problémové hazardní hry

NCPG je charitativní organizace, která pomáhá lidem se závislostí na hazardních hrách a jejich rodinám ve Spojených státech. Nemá žádnou spojitost se sázkovým průmyslem. Jejich webové stránky obsahují informace a nápovědu, která je dostupná v jednotlivých státech. Jejich webové stránky lze navštívit na adrese https://www.ncpgambling.org .

Tabulka obsahuje kontaktní informace týkající se dalších agentur zabývajících se závislostí na hazardních hrách po celém světě.

ZeměOrganizaceKontaktní údaje
ArgentinaJuegoresponsable 0800-333-0333,
RakouskoPomoc při závislosti na hazardních hrách (1) 544 13 57
BelgieCO 02 423 03 33
BrazílieAnonymní hráči (11) 3229-1023
KanadaProblém hazardních her 1-866-531-2600
ChilePsychologové hazardní hry Chile9 222 3860
FrancieIFAC + 33 (0)2 40 84 76 20
NěmeckoHazardní hry zodpovědně: Závislost na hazardních hrách 0800-1 37 27 00
ItálieTVNGA 800 55 88 22
HolandskoAGOG 0900-2177721
NorskoLinka pomoci 800 800 40
PortugalskoZodpovědné hraní 213 950 911
ŠpanělskoFEJAR 900 200 225
ŠvédskoLinka podpory 020-819 100
ŠvýcarskoHledám Švýcarsko 021 321 29 11

Užitečná čísla linky pomoci pro Česko hráče

Tento Gambling ORB se zaměřuje na sázkaře, kteří hledají pomoc s online hazardními hrami v Česko, takže zde jsou některé podrobnosti o webu, o kterých doufáme, že vám budou užitečné.

 • org.au – Tato organizace představuje jednoduchý a pohodlný nástroj pro hodnocení plus bezplatná pomoc, jak se vypořádat s problémovým sázením.
 • vic.gov.au – Tato webová stránka obsahuje odkazy na pomocné služby poskytované nadací Victorian Responsible Gambling Foundation.
 • sa.gov.au – Tato organizace nabízí bezplatnou linku pomoci 24/7. Je soukromá, důvěrná a poskytuje pomoc těm, kteří ji potřebují.

Pomoc příteli, který je závislý na hazardních hrách

podpora online hazardních herSnažte se nenechat se zmocnit vzteku nebo frustrace. Je důležité nevypadat výhružně nebo odsuzující.

Nikdy nenabízejte splacení cizích dluhů způsobených hazardními hrami. Může to vytvořit špatný precedens. Lepší přístup je navrhnout finanční poradenství.

Snaží se někoho přesvědčit, že potřebuje pomoc nebo léčbu

Přesvědčit sebe nebo někoho jiného, ​​že potřebují pomoc, je jednou z nejtěžších věcí. To je. Nicméně jediná cesta vpřed.

Zpět na začátek